Szczepienia przeciw COVID-19 – czy lekarze chcą szczepień?
Szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku. Czy wśród medyków znajdują się głosy sprzeciwu? Sprawdź, czy lekarze zaszczepią się przeciwko COVID-19.
Szczepienia w Polsce przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 27 grudnia 2020 roku. Czy wśród medyków znajdują się głosy sprzeciwu? Sprawdź, czy lekarze zaszczepią się przeciwko COVID-19.
Jak się okazuje nie wszyscy lekarze, którzy pracują z chorymi i walczą z epidemią dostaną dodatkowe pieniądze. Komu się one należą? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się czy należy Ci się dodatkowe wynagrodzenie za Twoją pracę.
Zakładanie gabinetu lekarskiego wiąże się z szeregiem formalności i warunków, które należy spełnić. Nie wystarczy posiadanie prawa wykonywania zawodu. Sprawdź jak, krok po kroku, założyć własny gabinet lekarski.
Zawód lekarza od lat kojarzy się z wysokimi zarobkami. Ale czy rzeczywistosć to potwierdza? Sprawdźmy, ile wynosi minimalne wynagrodzenie lekarzy w Polsce w 2021 roku. Od 1 lipca 2020 r. minimalne wynagrodzenie płace pracowników branży medycznej naliczane jest na podstawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w roku poprzednim. Według danych GUS obecnie wynagrodzenie […]
Własny, niepubliczny gabinet lekarski wiąże się z zarejestrowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Lekarz musi zatem mierzyć się z obowiązkami, jaki ma każdy inny przedsiębiorcy, m.in. powinien prowadzić księgowość i płacić podatki. Na początkującego w biznesie lekarza czeka nie tylko wybór formy opodatkowania na potrzeby zapłaty podatku dochodowego, ale również musi sprawdzić, czy będzie podatnikiem podatku VAT.
Przyjmowanie do pracy lekarzy spoza Unii Europejskiej. Nowe regulacje wynikające z nowelizacji ustawy o zawodach i specjalizacjach lekarzy i lekarzy dentystów, uargumentowane są koniecznością wsparcia kadr medycznych w związku z panującym stanem epidemii. Przepisy dotyczące przyjmowania do pracy lekarzy z Unii Europejskiej wywołują dużo kontrowersji. Sprawdź, co się zmieniło.
Lekarz medycyny rodzinnej to pierwszy specjalista, do którego większość pacjentów zgłasza się z problemami natury medycznej. Jego zadaniem jest profilaktyka, diagnozowanie i leczenie osób w różnym wieku (od dzieci aż po seniorów). W uproszczeniu można powiedzieć, że obejmuje on kompleksową opieką całą rodzinę. Dowiedz się, jak dokładnie wygląda praca lekarza rodzinnego.
Po zakończeniu studiów medycznych abiturienci otrzymują dyplom potwierdzający zawód lekarza. Kolejnym krokiem jest staż i Lekarski Egzamin Końcowy (LEK). Po jego zadaniu większość przyszłych medyków rozpoczyna proces specjalizacji. Praca dla lekarza bez specjalizacji nie daje takich możliwości rozwoju zawodowego, jak dla specjalistów, dlatego corocznie problemem staje się ograniczenie miejsc specjalizacyjnych. Jak w Polsce wykonać specjalizację lekarską?
Chęć poprawy swojego wyglądu jest coraz bardziej popularna. Aby stać się takim specjalistom należy posiadać konkretne cechy osobowości. Żeby zostać lekarzem medyny estetycznej, należy skończyć studia lekarskie i mieć prawo do wykonywania zawodu. Jednak to nie wszystko.
Bycie pielęgniarką często jest niedocenianym zawodem przez społeczeństwo. Grają one bardzo ważną rolę w służbie zdrowia, bez nic wszystkie aktywności medyczne, nie przebiegałyby tak płynnie. Zacznijmy od teorii, czyli jak zostać pielęgniarką?