Minimalne wynagrodzenie lekarzy w Polsce w 2021 roku [infografika]

Autor: Wynagrodzenia

Zawód lekarza od lat kojarzy się z wysokimi zarobkami. Ale czy rzeczywistosć to potwierdza? Sprawdźmy, ile wynosi minimalne wynagrodzenie lekarzy w Polsce w 2021 roku. Od 1 lipca 2020 r. minimalne wynagrodzenie płace pracowników branży medycznej naliczane jest na podstawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w roku poprzednim. Według danych GUS obecnie wynagrodzenie […]

Więcej

Zwolnienie z VAT dla usług medycznych – czy lekarz musi być VATowcem

Autor: Podatki

Własny, niepubliczny gabinet lekarski wiąże się z zarejestrowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. Lekarz musi zatem mierzyć się z obowiązkami, jaki ma każdy inny przedsiębiorcy, m.in. powinien prowadzić księgowość i płacić podatki. Na początkującego w biznesie lekarza czeka nie tylko wybór formy opodatkowania na potrzeby zapłaty podatku dochodowego, ale również musi sprawdzić, czy będzie podatnikiem podatku VAT.

Więcej

Przyjmowanie do pracy lekarzy spoza UE – co się zmieniło?

Autor: Informacje

Przyjmowanie do pracy lekarzy spoza Unii Europejskiej. Nowe regulacje wynikające z nowelizacji ustawy o zawodach i specjalizacjach lekarzy i lekarzy dentystów, uargumentowane są koniecznością wsparcia kadr medycznych w związku z panującym stanem epidemii. Przepisy dotyczące przyjmowania do pracy lekarzy z Unii Europejskiej wywołują dużo kontrowersji. Sprawdź, co się zmieniło.

Więcej

Praca lekarza rodzinnego

Autor: Praca

Lekarz medycyny rodzinnej to pierwszy specjalista, do którego większość pacjentów zgłasza się z problemami natury medycznej. Jego zadaniem jest profilaktyka, diagnozowanie i leczenie osób w różnym wieku (od dzieci aż po seniorów). W uproszczeniu można powiedzieć, że obejmuje on kompleksową opieką całą rodzinę. Dowiedz się, jak dokładnie wygląda praca lekarza rodzinnego.

Więcej

Dobra praca dla lekarza – jak w Polsce zrobić specjalizację medyczną?

Autor: Informacje

Po zakończeniu studiów medycznych abiturienci otrzymują dyplom potwierdzający zawód lekarza. Kolejnym krokiem jest staż i Lekarski Egzamin Końcowy (LEK). Po jego zadaniu większość przyszłych medyków rozpoczyna proces specjalizacji. Praca dla lekarza bez specjalizacji nie daje takich możliwości rozwoju zawodowego, jak dla specjalistów, dlatego corocznie problemem staje się ograniczenie miejsc specjalizacyjnych. Jak w Polsce wykonać specjalizację lekarską?

Więcej

Praca lekarz medycyny estetycznej

Autor: Praca

Chęć poprawy swojego wyglądu jest coraz bardziej popularna. Aby stać się takim specjalistom należy posiadać konkretne cechy osobowości. Żeby zostać lekarzem medyny estetycznej, należy skończyć studia lekarskie i mieć prawo do wykonywania zawodu. Jednak to nie wszystko.

Więcej

Praca pielęgniarki

Autor: Praca

Bycie pielęgniarką często jest niedocenianym zawodem przez społeczeństwo. Grają one bardzo ważną rolę w służbie zdrowia, bez nic wszystkie aktywności medyczne, nie przebiegałyby tak płynnie. Zacznijmy od teorii, czyli jak zostać pielęgniarką?

Więcej
W celu analizy ruchu na stronie oraz realizacji usług używamy plików cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
OK